22 lipca, 2018

O Nas

CHÓR „DEO CANTAMUS” z TUCZEMP

Chór „Deo Cantamus”  (z łac. Bogu śpiewamy) – jest to zespół amatorski, działający przy Parafii pod wezwaniem: Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Istnieje od 6 lat. Założycielem i jednocześnie dyrygentem chóru jest Dominika Godzień – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jarosławiu na wydziale instrumentalnym w klasie gitary mgra Roberta Polańskiego i ZPSM II st. w Przemyślu w klasie śpiewu dr hab. Olgi Popowicz. Ukończyła Studia Magisterskie na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale dyrygentury o specjalności chórmistrzostwo. Jest również organistką w Tuczempach.

Chór swoim śpiewem ubogaca uroczystości i święta kościelne, jednym z takich wydarzeń były Uroczystości Odpustowe połączone z 300. rocznicą Konsekracji Konkatedry Greckokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu. Przed słynącą łaskami ikoną Matki Boskiej Jarosławskiej chór wykonał Akatyst ku czci Bogurodzicy oraz pieśni maryjne.

Chór chętnie uczestniczy w przeglądach i konkursach organizowanych na terenie Archidiecezji Przemyskiej oraz warsztatach chóralnych.

Chórowi towarzyszy Kwartet smyczkowy składający się z uczennic i absolwentek Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu oraz  ZPSM im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Akompaniatorem chóru jest Łukasz Stanisławczyk – absolwent, a obecnie nauczyciel fortepianu ZPSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu,  oraz absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu.

W listopadzie 2017 roku chór nagrał płytę kolędową pt. ”Bóg się w sercach rodzi”.